REKLAM ALANI

WhatsApp Gruplarına Sizi Kimlerin Ekleyebileceğini Seçme

WhatsApp Gruplarına Sizi Kimlerin Ekleyebileceğini Seçme

avatar CAN
Forum Üyesi
163
#1
Yorumu Paylaş

Dünya genelinde kullanım oranı en yüksek olan anlık iletişim aplikasyonlarından biri olan WhatsApp’ta kullanıcıların son zamanlarda en sık şekilde yaşadığı sorunlardan biri de hiç şüphesiz aniden beliren hesap blokajlarıdır diyebiliriz. Kullanıcıların bireysel olarak bilgisi olmadan rastgele gelişi güzel eklenildikleri çeşitli kötü amaçlı spam içeren WhatsApp grupları, WhatsApp’ın kullanım ilkelerini ihlal eden bilgiler içerdiğinde o anda o gruba dahil olan tüm üyelerin hesapların kapatılıyor. Kullanıcı özelinde WhatsApp hesabının kapatılmasıyla sonuçlanan bu kötü durumla karşılaşmamanız için yapmanız gerekenlerden biri olan WhatsApp grup ekleme ayarları nasıl yapılır konusunu sizler için derledik.

İşlemlerimize telefonumuz üzerinden WhatsApp uygulamasını açarak başlıyoruz. İkinci adımda ise sağ alt köşede bulunan Ayarlar butonuna basıyoruz.

[Resim: eIWMX6.png]

Sonrasında açılan menü üzerinden Hesap bölümüne giriyoruz.

[Resim: 0B7a6s.png]

Daha sonra ise açılan Hesap menüsü üzerinde bulunan Gizlilik alanına giriyoruz.

[Resim: 611sPk.png]

Bir sonraki ekranda ise Gruplar menüsünü tuşluyoruz.

[Resim: 4NDNew.png]

Sonra ekranımızda ise WhatsApp’ta bizi WhatsApp gruplarına kimlerin ekleyebileceğini (Kişilerim) seçerek işlemlerimizi tamamlıyoruz.

[Resim: LmszjS.png]

Yaptığımız bu işlemlerin ardından tanımadığımız ve güvenilir olmayan kişilerin bizi WhatsApp kullanım ilkelerini ihlal eden gruplara ekleme ihtimali ortadan kalkacaktır. Aynı zamanda tanısanız bile kişi listenizde ekli olmayan bir kişi sizin rızanız olmadan sizi WhatsApp gruplarına dahil edemeyecektir. Bu durum WhatsApp hesabınızın kontrollerin sizde kalması adına elinizi güçlendirecektir. Zira WhatsApp kullanım ilkesi ihlali sebebiyle kapatılan bir WhatsApp hesabının tekrardan açılması mevcut şartlar dahilinde mümkün değil. WhatsApp kullanım ilkesi bloku yiyen bir kullanıcının yeniden WhatsApp platformuna dahil olmasının tek yöntemi yeni bir telefon numarasına sahip olmak. Bu da kişisel anlamda çok büyük kayıplara sebep verebiliyor.
deneme
Forum Üyesi

Konuda Ara

2 Yorum

MerT Yılmaz

Aktif Üye

Aktif Üye
avatar
MerT Yılmaz
03-01-2021, Saat: 19:08
03-01-2021, Saat: 19:08
#2
Yorumu Paylaş
Teşşekürler , Çok Güzel Olmuş Eline Sağlık.

BarisK

Sosyalbaykus.COM - SMM Bayi Paneli

Aktif Üye
avatar
BarisK
03-01-2021, Saat: 19:08
03-01-2021, Saat: 19:08
#3
Yorumu Paylaş
Yararlı konu.


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi