REKLAM ALANI

Tiktok Videoları Kasma ve Donma Sorunu Nasıl Çözülür?

20 TANE KONU AÇANA 1000 İNSTAGRAM TAKİPÇİ HEDİYE

Tiktok Videoları Kasma ve Donma Sorunu Nasıl Çözülür?

avatar UçanKelebek
Aktif Üye
110
#1
Yorumu Paylaş

Sizde tiktok donma sorunu yaşıyor musunuz? Popüler video paylaşım uygulaması olan TikTok hem ülkemizde hem de tüm dünyada oldukça popüler bir uygulama. Pek çok insanın videolarını paylaşabildiği hatta kullanıcıların birbirleriyle düet yapabildiği bir uygulama. Çok başarılı videoların paylaşıldığı TikTok uygulamasında yaşanan en büyük sorunsa videoların donması ve telefonun video çekerken kasması. Aktif TikTok kullanıcıların pek çoğu bu sorundan mustarip. Sorunun çözümüyse aslında oldukça basit. TikTok uygulamasında telefon video çekerken çok kasıyor diyen kullanıcılar için sebepleri belirli başlıklar altında topladık ve ekran donma çözümü nedir tüm detaylarıyla alt başlıklarda anlattık.

Video Çekerken Donma Sorunu Nasıl Çözülür?
TikTok uygulaması için telefon video çekerken çok kasıyor diyorsanız bu sorunun nedeni ineternet bağlantınızın kalitesinden kaynaklanıyor olabilir. Eğer internet bağlantınızın alt yapısı yeterince iyi değilse ve internete aynı anda birden fazla cihazla bağlantı kuruyorsanız, bu durum sonucu siz video izlerken ekran donma sorunu veya uygulamanın video oynatmıyor olması gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Şayet internet bağlantınızın alt yapısından emin değilseniz kullanmakta olduğunuz modemi kontrol edebilirsiniz. Yeterli bağlantı sağlamıyorsa modemi resetleyerek sorunu çözebilirsiniz. Modeminiz eskiyse değiştirmeyi deneyebilirsiniz veya bağlı olduğunuz internet sağlayıcısıyla iletişime geçerek internet hızınızı arttırabilirsiniz. (TikTok Destek)

Önbellek ve Verilerin Aşırı Dolu Olması
Tiktok videosu izlerken veya çekerken ekran donma sorunu yaşamanızın diğer bir sebebiyse uygulamanın ön belleğinin aşırı dolması olabilir. TikTok dahil her uygulamanın cihaz üzerinde kendi için oluşturduğu ön bellek ve veri kısmı bulunur. Bu önbellek veri kısmı aşırı dolduğunda kullandığınız uygulama üzerinde telefon kasma sorunu yaşayabilir. Bunun için izlemeniz gereken yolları aşağıda anlattık.
 
  • Kullandığınız akıllı telefon veya cihazınızın ayarlar kısmına erişim sağlayın.
  • Daha sonra ayarlar kısmında mevcut uygulamaların bulunduğu dosya kısmını açın.
  • Açılan dosya içerisinden TikTok uygulamasını seçin.
  • TikTok uygulaması için ön belleği ve verileri temizle seçeneğini seçin.
Böylelikle cihazınız TikTok uygulamasının verilerini ve ön belleğini temizleyerek alan açılmasını sağlayacaktır. Bunun sonucu olarak da uygulama ön belleği daha hızlı yükleyecek ve video çekerken kasma çözümü sağlanacaktır.

Video Çekerken veya İzlerken Telefon Neden Kasar?
Çoğu kullanıcının şikayetçi olduğu video izlerken telefon çok kasıyor sorununun nedeni her zaman internet bağlantı kalitesi veya ön bellekteki aşırı doluluk olmayabilir. Bu durumun sebebi bazı durumlarda uygulama kaynaklı da olabiliyor. Eğer telefon video izlerken çok kasıyor veya video oynatmıyor diyorsanız öncelikle uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edin. Uygulamanız güncel versiyonda değilse mutlaka güncelleme işlemini gerçekleştirin. Pek çok kullanıcı cihaz hafızasının dolmaması için uygulamayı güncellemiyor. Uygulamayı güncellediğiniz halde video izlerken ekran donma sorunuyla hala karşı karşıyaysanız mevcut olan uygulamayı silip tekrar yüklediğinizde video kasma çözümü sağlamış olacaksınız.
deneme
Aktif Üye

Konuda Ara

2 Yorum

MerT Yılmaz

Aktif Üye

Aktif Üye
avatar
MerT Yılmaz
06-02-2021, Saat: 07:00
06-02-2021, Saat: 07:00
#2
Yorumu Paylaş
Teşekkürler.

mehmetduveri

Forum Üyesi

Kayıtlı Üye Grubu
avatar
mehmetduveri
06-09-2021, Saat: 19:57
06-09-2021, Saat: 19:57
#3
Yorumu Paylaş
ya maili yanlış yazdım ya da şifre gelmiyor. mecbur yeniden hesap açıcaz.


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi