REKLAM ALANI
20 TANE KONU AÇANA 1000 İNSTAGRAM TAKİPÇİ HEDİYE

Niche Site Nedir?

avatar UçanKelebek
Aktif Üye
67
#1
Yorumu Paylaş

Niche Site Nedir?

Niche siteler ile alakalı yazılan yazıların neredeyse tüm bunlar yanlıştır. Çoğu makale gerçekten uzak, bir biri ile aynıdır. Bu nedenle niche site işi yapanların çoğunluğu bu pastadan hisse alırken niche site açanların bir çok ise eli boş dönmektedirler.

Niche site hakkında yazılan yazıların ortak özelliği ise site açmak isteyenleri ikna etmeye yönelik yazılmalarıdır.

İşte bizim ilk önce üstünde duracağımız mevzu budur.

Niche siteyi temelinde anlamak için herhangi bir web sitesindeki veya forumdaki niche site ile ilgili yazıları okuyunuz ve bunların kaç tanesinin bilgi vermek dışında ürün hizmet sattığını inceleyin.

Bir şeyi farkına varacaksınız, niche site hizmeti verenler aslına bakarsak “niche” iş yapmaktadırlar. Bunu anladığımızda daha net göreceğiz ki;

Niche site son kullanıcıya hitap eden sitedir

Örneğin niche site açmak istediğimizde öncelikle ne yapıyoruz;
Niche hakkında bilgi veren sitelere bakıyoruz
niche ile alakalı bilgi veren forum mevzularına bakıyoruz
Anahtar kelime, tema, eklenti benzer biçimde mevzuları olan forum profillerini inceliyoruz.
Niche site kurulumu, anahtar kelime satışı meydana getirilen konuları, makale antet üreten veya niche makale yazan mevzuları ayrıntılı inceliyoruz.
Son adımda bir yada daha oldukça kişiden hizmet alıyor veya yeteri bilgimizin bulunduğunu düşünüp kendimiz yapıyoruz.
İşte yukarıdaki maddeler niche site açmanın ana kuralları ve tanımıdır.

Niche site demek, son kullanıcının bir ürün veya hizmet alma ihtiyacını karşılayan site demektir.

Niche site o işi daha az yapanın bulunmuş olduğu, son kullanıcıya hitap eden ve satın almaya yönlendiren ikna edici, açıklamalı yazıları olan sitedir. Amaç ziyaretçiyi reklama tıklatmak veya ürünü satın almasını sağlamaktır.

Ülkemizde niche siteler genelde Adsense reklamlarına odaklıdır. Bu işin zor olan kısmıdır. Yurt dışında ise niche siteler genel anlamda satış ortaklığına yönelen sitelerdir.

Ülkemizde niche sitelere en iyi örnek tek yaprak sitelerdir. Tek bir sayfada sadece 1 ürün satışına yönelik hazırlanmış siteler niche sitelerdir. Bu tür sitelere tek ürün satış sitesi yada landing page denilmektedir.

Örnek demo siteyi buradan inceleyebilirsiniz.

Ülkemizde niche sitelere bir örnekte iş ve hizmet sitelerini verebiliriz. Web tasarım, yazılım, seo, hususi ders şeklinde siteler niche sitelerdir.

Niche site işine yeni başlayanların genelde ilk yöneldikleri alan Adsense reklamları ile kazanç sağlayan sitelerdir. Ancak niche sektöründe istisnalar hariç en az kazandıran site türüdür Adsense siteleri.

Konumuzun ortalarında niche sitenin son kullanıcıya hitap ettiğini söylemiştik. Google'a reklam veren son kullanıcı odaklı reklamların büyük çoğunluğu arama ağı için verilen reklamlardır. Bu tür reklamlar genelde geri dönüşüm odaklı çalışırlar. Site arasında görsel reklam veren güzel kategoriler, alt kelimeler bulmak zor bir iştir ve gün geçtikçe rekabet daha da artmaktadır.

Eğer Adsense reklamlarına yönelik niche site açmak istiyorsanız yapmanız ihtiyaç duyulan iki önemli kural şudur.

1- Dönüşümü olan anahtar kelime grubu belirlemek
2 - kelime de site arasında reklam olup olmadığını test etmek.

Bu reklam kontrolünü açmak istediğiniz anahtar kelimede, anahtar kelimenizin lokasyonu baz alınarak alakalı sitelere gizli saklı sekmeden girip bir süre araştırma yapmak ve anahtar kelimeye müsait reklam çıkıp çıkmadığını kontrol etmektir. Dikkat edeceğiniz benzer biçimde bu paragrafta önemli bir kelime daha kullandık. Lokasyon.

İyi getirisi olan kelimeler lokasyon bazlı kelimelerdir. Belirli kitle ve bölgeye hitap eden kelimelerdir. Kabaca örnek olarak “Ankara diş hekimi” yada “Ankara implant tutarları” diyebiliriz. Bu kelimeleri arayanlar Ankara ve yakın illerde ikamet eden ve diş problemi olup çözüm arayan kişiler olacaktır. Ankara’da diş sağlığı hizmeti veren hekim ve klinikler ise öncelikle yerel reklam vereceklerdir.

*Bu ifade, hazırlığını devam ettiğim tahsil seti içerisinden alınmıştır. Mevzu linki verilerek kendi sitenizde paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Link
Beğenenler : Osman Bey
deneme
Aktif Üye

Konuda Ara

1 Yorum

serhat2110

Forum Yöneticisi

Forum Yöneticisi
avatar
serhat2110
21-09-2021, Saat: 14:32
21-09-2021, Saat: 14:32
#2
Yorumu Paylaş
Teşekkürler emek verilmiş bir yazı Gülümse


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi