REKLAM ALANI

Biliyormuydunuz Google, mobil aramaları kolaylaştıracak bir özellik getiriyor!

Biliyormuydunuz Google, mobil aramaları kolaylaştıracak bir özellik getiriyor!

avatar Ronin_The_King
Bölüm Sorumlusu
79
#1
Yorumu Paylaş

Google, mobil aramaları kolaylaştıracak bir özellik getiriyor!

Google arama motorunu kullanırken, çoğu zaman aranan şey ilk açılan sitede bulunmuyor. Bu arama esnasında birkaç sayfanın sıralanmasının ardından en altta ”Daha fazla göster” seçeneği beliriyor. Bu butona basmadıkça yeni arama sonuçları sayfaya yüklenmiyor.
Şirket, mobil aramalarda bu butonun kullanımı dolayısıyla oluşan zaman kaybını önlemek için yeni adımlar attı. Yakın zamanda arama motoru, daha kolay kullanılır hale gelecek.

[Resim: zmnt6.jpg]


 
Google, arama sonuçlarını otomatik olarak yükleyecekGelecek olan yeni özellikle birlikte, bundan sonra sayfanın en alt kısmına indiğinizde Google arama motoru, otomatik olarak sonraki sonuçları yükleyecek. Böylelikle aradığınız siteyi bulmanız çok daha kolay olacak. Bu yeni fonksiyon, hem web tarayıcılarda hem de Android ve iOS cihazlarda kullanılabilecek. Ancak ilk etapta tüm arama sonuçlarını desteklemeyecek.

[Resim: zm9F8.jpg]

 
Google, kullanıcıların istediği sonuca ulaşmadan önce en az 4 kez sayfa değiştirdiğini tespit etti. Bu nedenle şirket, yeni gelecek özelliğin tek seferde daha çok sayfaya ulaşımı kolaylaştıracağını düşünüyor. Özellik, şu an ABD’de kullanılabiliyor ve İngilizce arama sonuçlarını destekliyor. İlerleyen günlerde diğer ülkelere açılması ve farklı dillerde de aktif hale gelmesi bekleniyor.
Günümüzde Instagram ve TikTok gibi sosyal medya platformlarının çoğunda, sayfayı kaydırırken otomatik olarak yeni gönderiler yükleniyor. Böylelikle kullanıcılar, eski paylaşımlardan sıkıldıklarında yenilerine kolaylıkla ulaşabiliyor ve uygulamada gezinme deneyimleri olumlu anlamda artıyor. Google, yeni özelliğiyle aramanın tarzını sosyal ağlara benzetti.
 
Arama motorunun öneri algoritması geliştirildiGoogle, kullanıcılarına daha konforlu bir kullanım sağlamak için sürekli yenilikler üzerinde çalışıyor. Arama motorunu kullanırken yazdığınız kelimenin tahminler ile tamamlandığını biliyorsunuz. Search On 2021 etkinliğinde duyurulan yeni özelliğe göre, ‘bulmak isteyebileceğiniz başka konular‘ da arama sonuçlarıyla birlikte karşınıza çıkacak. Özellik ilk etapta yalnızca mobil aramalarda geçerli olacak ve İngilizce’yi destekleyecek.
Siz Google aramayı başarılı buluyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.
 
 - VNEXTR İYİ FORUMLAR DİLER -
Beğenenler : serhat2110
deneme
Bölüm Sorumlusu

Konuda Ara

2 Yorum

serhat2110

Forum Yöneticisi

Forum Yöneticisi
avatar
serhat2110
15-10-2021, Saat: 15:19
15-10-2021, Saat: 15:19
#2
Yorumu Paylaş
Teşekkürler Gülümse

Ronin_The_King

Bölüm Sorumlusu

Bölüm Sorumlusu
avatar
Ronin_The_King
15-10-2021, Saat: 15:26
15-10-2021, Saat: 15:26
#3
Yorumu Paylaş
serhat2110 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yoruma gitTeşekkürler Gülümse

Önemli Degil


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi